henna pudrowa

Henna pudrowa – tajniki nakładania henny na brwi

Coraz popularniejszym zabiegiem staje się nakładanie henny pudrowej. Jak ją nakładać, żeby uzyskać najlepszy efekt?

Czy henna pudrowa jest lepszą alternatywą dla tradycyjnej henny?

Henna pudrowa to naturalna metoda poprawiania brwi – zyskują one kolor, oprawa oka staje się bardziej wyrazista. Cieszy się coraz większą popularnością, ponieważ ma mniej alergizujących składników. Co więcej, z uwagi na naturalny skład, odpowiednio nałożona będzie też regenerować. Dlaczego może być lepszą alternatywą? Tajemnica tkwi w tym jak nakładana jest henna pudrowa – substancję rozrabiać powinno się z wodą, a nie z wodą utlenioną. Nakładanie henny w prawidłowy sposób daje subtelny efekt o pudrowym charakterze.

Jak nakładać hennę pudrową?

Jak nakładać produkt, aby uzyskać najlepszy efekt? Istotne jest przygotowanie brwi, powinny być one umyte w szamponie, można też zastosować peeling. Później wykonuje się geometrię brwi, aby wyznaczyć idealny ich kształt, najwyższy punkt, początek i koniec. Przed nałożeniem produktu zabezpiecza się też skórę wokół brwi ta, aby henna brwi nie wyjechała poza kontur. Po nałożeniu odczekuje się 20 minut, a potem resztę preparatu wczesuje we włoski. Nadmiar należy usunąć. Żeby henna brwi prezentowała się naprawdę efektownie, przez dobę po zabiegu nie malu się brwi i nie korzysta z basenu oraz nie wystawia na działanie promieni słonecznych. Prawidłowo nałożony produkt pozostaje na brwiach nawet do 6 tygodni.

Przeciwwskazania do zabiegu

Warto też wiedzieć, że aby henna prezentowała się naprawdę dobrze nie wykonuje się zabiegu na osobach z przeciwwskazaniami. Przede wszystkim należą do nich alergia na składniki preparatu, stany zapalne – trądzikowe, rany, złuszczanie się skóry po kwasach czy laserze, niewygojony makijaż permanentny. Niektóre leki przeciwtrądzikowe również są przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu. Nie tylko henna może się wtedy źle trzymać, ale też dodatkowo podrażni ona okolicę brwi, sprawi, że będzie ona w stanie zapalnym.

Żeby poznać tajniki nakładania henny zapisać się można na specjalne szkolenie. Oferta kursów dostępna jest na stronie https://lashdesign.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *